Potrzebujesz pomocy?   Zadzwoń: +68 376 75 94  |  Napisz: info@wallarena.com

Szukaj
Filtry

Fototapety do pokoju

Wybór fototapet do pokoju na rynku jest bardzo duży. Dostępność różnych wariantów sprawia, że sklepy decydują się na mocne zróżnicowanie cen oferowanych rozwiązań. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie wybranej fototapety? Rodzaj grafiki - Producenci pozyskują zdjęcia do fototapet z wielu źródeł. Podstawowym są oczywiście banki zdjęć, które udostępniają fotografie zarówno w wersji darmowej, jak i odpłatnej. Znajduje się tam wiele grafik, które świetnie sprawdzają się do dekoracji ściany. Istotne jest, aby grafika wybrana do produkcji fototapety miała wysoką rozdzielczość. Dzięki temu zdjęcie będzie wyraźne i po prostu będzie prezentowało się w bardzo atrakcyjny sposób. Trzeba pamiętać, że jeżeli producent zdecyduje się na wykupienie grafiki, a nie będzie korzystał z darmowego banku, cena fototapety do pokoju automatycznie wzrośnie. Jednak nie należy na tym aspekcie oszczędzać. Lepiej zapłacić więcej i otrzymać grafikę najwyższej jakości, która będzie prezentowała się w atrakcyjny sposób na ścianie. Rodzaje druku - Niektóre fototapety, które są bardzo tanie, drukowane są metodą solwentu. Jest to technika zarezerwowana dla banerów i reklamy outdoorowej. Rozdzielczość ma tutaj drugorzędne znaczenie. Jak możesz się domyślać, nie wróży to dobrze fototapecie. Jeżeli chcesz otrzymać grafikę wysokiej jakości, poszukuj fototapet drukowanych przy użyciu druku lateksowego, pigmentowego lub eko-solwantowego. Jeżeli grafika zostanie wydrukowana tymi metodami i w rozdzielczości 1200 dpi, uzyskasz przepiękną fototapetę. Przed wybraniem konkretnej grafiki, zapytaj o te parametry sprzedawcę. Co wybrać: gotową fototapetę czy fototapetę na wymiar? - Indywidualnie drukowane na zamówienie fototapety mają ogromną przewagę nad fototapetami już gotowymi. Przede wszystkim możesz dostosować wielkość grafiki do powierzchni ściany, jaką dysponujesz. Nie uda się tego zrobić z gotową fototapetą. Będziesz musiał ją przycinać. Może okazać się, że część grafiki zostanie po prostu ucięta, co nie będzie wyglądało zbyt dobrze. Lepiej więc postawić na fototapetę przygotowywaną na wymiar. Zyskasz dzięki temu idealną dekorację ściany.

Zobacz jako Tabela Lista
Sortuj po
Wyświetl na stronie

Czarno-białe tornado 3D

Cena: od 54,00 PLN

Niebieski modernizm 3D

Cena: od 54,00 PLN

Szare figury geometryczne 3D

Cena: od 54,00 PLN

Grafitowy korytarz z kulami 3D

Cena: od 54,00 PLN

Sześciokąty 3D

Cena: od 54,00 PLN

Sześciokąty 3D

Cena: od 54,00 PLN

Optyczne powiększenie wnętrza przy użyciu fototapet do pokoju

Magiczna siła kolorów znana jest nie od dziś. Jeżeli tylko zostaną użyte właściwie, mogą zdziałać cuda w zakresie optycznych iluzji w pomieszczeniu. Trzeba pamiętać przede wszystkim o zasadzie, że jasne kolory powiększają wnętrze, a ciemne je pomniejszają. Warto stosować w pomieszczeniach kontrasty. Krótkie i długie wnętrze stanie się bardziej proporcjonalne, jeśli jego krótsze ściany zostaną pokryte ciemniejszym kolorem. Natomiast niskiemu wnętrzu można dodać optycznie kilka centymetrów, malując sufit na jaśniejszy niż ściany kolor. A jak wykorzystać fototapety do optycznego powiększenia wnętrz? Jeżeli dysponujesz małym wnętrzem, wprowadź do niego fototapety. Będą stanowiły idealne połączenie z oszczędnym wyposażeniem pokoju. Fototapety do pokoju będą stanowiły centralny punkt dekoracyjny, na który każdy będzie zwracał uwagę. Trzeba jednak pamiętać o doborze odpowiednich wzorów i kolorów, a także o kilku innych ważnych czynnikach.

Fototapety do pokoju - zwróć uwagę na perspektywę

Perspektywa linearna oraz geometryczna, czyli uciekająca w głąb ściany jest najprostszym sposobem na stworzenie wrażenia, że ściana się nie kończy. Taki efekt pomoże uzyskać uliczka z wieloma zakrętami lub morze, którego horyzont widzimy bardzo daleko. Automatycznie pomieszczenie zostaje powiększone, ponieważ jego użytkownik ma wrażenie, że może jeszcze zrobić kilka kroków zanim wejdzie w ścianę. Oczywiście to wrażenie bywa złudne, ale pozwala na optyczne powiększenie pomieszczenia. Powiększające pasiaste motywy - Jeżeli zależy Wam na tym, aby stworzyć wnętrze oryginalne, a jednocześnie nowoczesne, postawcie na paski. Jest to motyw jak najbardziej w trendach. Tak naprawdę nie ma większego problemu, aby takie fototapety wprowadzić do wnętrza. Dzięki temu, że zdecydujemy się na paski poziome, uda się optycznie powiększyć wnętrze. Umieszczone horyzontalnie poszerzą natomiast pomieszczenie. Przestrzeń = krajobraz - Górskie widoki, rajskie krajobrazy, przepiękny lazur oceanu. Wszystkie te motywy sprawią, że ściana będzie wyglądała jak z bajki, a jednocześnie będzie pewnego rodzaju oknem na świat. Z pewnością będzie ona przypominała również upragnione wakacje lub będzie stanowiła wspomnienie już z odbytego urlopu.